Магнезиум хлорид (бела Flake)

Краток опис:

Хемиско име: Магнезиум хлорид Бренд име: Luyuan Техника CAS NO: 7786-30-3; 14989-29-8 Хемиска формула: MgCl2 Хемиски Strusture: Молекуларна Тежина: 95,21 Примена: 1.Metallurgical индустрија: лепило се користи во производството на огноотпорни материјали и ѕидарски оружје, и е суровина за правење флукс две и топење магнезиум метал. 2.Chemical индустрија: главно се користи во производството на различни магнезиумови соли, како што Магне ...


детали за производот

Тагови производ

Хемиско име:  магнезиум хлорид

Името на брендот :  Luyuan Tech

CAS NO :  7786-30-3;14989-29-8

Хемиска формула :  MgCl 2   

Хемиски Strusture:                                                       

Молекуларна Тежина :  95.21

Примена:

1.Metallurgical индустрија: лепило се користи во производството на огноотпорни материјали и ѕидарски раце, и е суровина за правење флукс две и топење магнезиум метал.

2.Chemical индустрија: главно се користи во производството на разни магнезиум соли, како што се магнезиум оксид, магнезиум хидроксид, магнезиум карбонат, петарди, цврсти агент.

3.Machinery индустрија: секојдневниот живот, магнезит може да се направи со механички пакување, триаголник перница и мебел, е добар материјал на почвата материјал.

4.Food индустрија: со солена вода (раствор на магнезиум хлорид) што тофу над точката на камен направени од тофу, квалитетот тендер и вкусни, но исто така се користат како адитиви за храна.

5.Traffic индустрија: се користи како пат заштита од замрзнување и снег застапник на топење, брз брзина на мраз, помалку корозивни за возила, повисока од натриум хлорид ефект.

6. Медицина: направени од магнезиум хлорид, земјоделство: може да се користи како магнезиум ѓубриво.

Технички лист на податоци:

одделение точка

Белата магнезиум хлорид

Заеднички магнезиум хлорид

Жолта магнезиум хлорид

изглед

Белата Flake / гранули

Белата Flake / гранули

Жолта Flake / гранули

Содржина на MgCl 2 .

46%

44%

42%

MgCl 2· 6H 2O (%)

99%

Одделение Стандард:

Индустриска Одделение / Feed Одделение / Храна Одделение

Калциум (%)

≤0.10%

≤0.12%

≤0.15%

PH

5,0-6,5

Нерастворливи во вода (%)

≤0.10%

≤0.15%

≤0.2%

Сулфатни содржина (SO 42-  ) (%)

≤0.90%

≤2.5%

≤2.8%

Вкупен азот (N)

≤30

≤40

≤50

Алкален метал хлорид (во CI-) (%)

≤0.50%

≤0.90%

Фосфат (PO4) (%)

≤0.001

 

Пакување:  25 кг хартија / ПП / ПЕ ткаени торба, 1000kg џамбо вреќа, 25 кг торба во 1000kg торба


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp Онлајн Chat!