Magnezi chloride (White Flake)

Përshkrim i shkurtër:

Emri kimike: Magnezi chloride markë Emri Luyuan Tech CAS NO: 7786-30-3; 14989-29-8 kimik Formula: MgCl2 kimik Strusture: Pesha molekulare: 95,21 aplikimit: 1.Metallurgical Industry: një ngjitës përdoret në prodhimin e i fortë materialet dhe armëve masoneri, dhe është lëndë e parë për të bërë fluksit dy dhe shkrirjes magnez metalike. Industria 2.Chemical: përdoret kryesisht në prodhimin e kripërave të ndryshme, të tilla si magnez Magne ...


Detail Product

Produkt Tags

Emri kimike:  klorur magneziumi

Brand Name :  Luyuan Tech

CAS NO :  7786-30-3;14989-29-8

Formula kimike :  MgCl 2   

Kimike Strusture:                                                       

Pesha molekulare :  95.21

Aplikimi:

1.Metallurgical Industri: një ngjitës të përdorura në prodhimin e materialeve të fortë dhe të armëve murature, dhe është lëndë e parë për të bërë fluksit metalike magnez dy dhe shkrirjes.

industrisë 2.Chemical: përdoret kryesisht në prodhimin e kripërave të magnezit ndryshme, të tilla si oksid magnezi, hidroksid magnezi, karbonat magnezi, fishekzjarre, agjent solide.

Industria 3.machinery: jeta e përditshme, magnezit mund të bëhet me paketim mekanike, jastëk trekëndësh dhe mobilje, është një material i mirë i materialit të tokës.

Industria 4.Food: me shëllirë (klorur magneziumi zgjidhje) duke e bërë tofu mbi pikën guri bërë nga tofu, tenderit të cilësisë dhe të shijshme, por përdoret edhe si aditivëve për ushqim.

Industria 5.Traffic: përdoret si deicing rrugor dhe borë agjent shkrirjes, shpejtësi të shpejtë të akullit, më pak gërryes për automjete, më e lartë se efekti klorur natriumi.

6. Medicine: bërë nga klorur magneziumi, Bujqësisë: mund të përdoret si pleh magnez.

Të dhënat teknike Sheet:

Grade Item

White Magnezi chloride

Chloride përbashkët Magnezi

Chloride Yellow Magnezi

shfaqje

White Flake / kokrrizë

White Flake / kokrrizë

Yellow Flake / kokrrizë

Përmbajtja e MgCl 2 .

46%

44%

42%

MgCl 2· 6H 2O (%)

99%

Grade Standard:

Industrial Grade / klasës Feed / Ushqimi Grade

Kalcium (%)

≤0.10%

≤0.12%

≤0.15%

PH

5,0-6,5

Pazgjidhshëm të ujit (%)

≤0.10%

≤0.15%

≤0.2%

Përmbajtja sulfat (SO 42-  ) (%)

≤0.90%

≤2.5%

≤2.8%

azot përgjithshme (n)

≤30

≤40

≤50

klorid metal alkali (në Ciceroni) (%)

≤0.50%

≤0.90%

Fosfat (PO4) (%)

≤0.001

 

Paketimi:  paper 25kg / PP / PE endura qese, 1000kg qese vigan, qese 25 kg në qese 1000kg


  • Previous:
  • Next:

  • WhatsApp Online Chat!